SMS Ret Paketleri

Ticari olarak toplu şekilde SMS gönderimlerinde ret bildirimi uygulanmadığı taktirde  btk tarafından cezai işlem uygulanmaktadır. Müşterilerinize yada aracı olduğunuz satış işlemlerinde toplu sms kullanmışsanız ve mesaj giden kişilere ret hakkını bildirmemişseniz Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Kanunu (ETK) gereği para cezası uygulanmaktadır. Bu ceza gönderdiğiniz mesaj sayısına göre artmaktadır. Sadece SMS değil aynı zamanda elektronik postalar içinde bu ceza geçerlidir. Eğer bu cezalar ile karşılaşmak istemiyorsanız SMS ret paketlerinden yararlanmalısınız. Gönderdiğiniz kişi sayısına uygun paketi satın alarak bu cezalardan kurtulabilirsiniz.

 

Cezai işlemlerden nasıl kurtulurum?

 Aynı kişilere ilk mesajdan sonra ki 3 gün içinde ret bildirim mesajı göndermelisiniz aksi taktirde 1.000 TL ile 5.000 TL arasında cezaya maruz kalabilirsiniz. Bu cezaya maruz kalmamanız için yapacağınız tek şey SMS ret paketleri satın almak olacaktır.

  • SMS alan kişiye ret hakkı olduğunu bildirmelisiniz.
  • İlk mesajda ret hakkı bildirilmemişse sonra ki 3 gün içinde ret hakkı bildirilmelidir.
  • İletişim için daha önceden izni ve bilgisi alınmayan kişilere mesaj gönderimi yapmamalısınız.
  • Ret bildirimi yapmak isteyen SMS mağdurlarına bunu ücretsiz şekilde sağlamalısınız.
  • Ret bildirimi yapan kişi 3 iş günü içerisinde SMS listesinden çıkarılmalıdır.
  • Her iletişim kanalına uygun ret bildirimi yapılmalıdır. E-postalar için e-posta ret bildirimi SMS’ler içinse SMS ret bildirimi yapılmalıdır.

Toplu SMS atmak ticari olarak ne kadar yüksek dönüşler sağlasa da yasalara uygun şekilde yapılmadığı zaman cezai işlemlere maruz kalabilirsiniz. Bu cezai işlemlerden kurtulmak içinse yapmanız gereken tek işlem SMS ret paketleri satın almak olacaktır. SMS ret paketlerini satın alırken kaç kişiye SMS göndermişseniz ona göre paket satın alabilirsiniz.

 

Örneğin : mesajların sonuna " İptal İçin BI (FİRMA ADINIZIN KISALTMASI) yaz 4609'a Gönder" yazısı eklenecektir.

RET HAKKI 120 KREDİ  75 TL

RET HAKKI 300 KREDİ  150 TL

RET HAKKI 600 KREDİ   275 TL

RET HAKKI 1.800 KREDİ  750 TL

RET HAKKI 6.000 KREDİ  1.750 TL